KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12332291
nr 1233 2291
Alvar Outakka
(1897-1951), Finland
Akvarell, Barnporträtt, signerad, -50,19,5 x15
Alvar Outakka (ursprungligen Alvar Lind), finländsk målare född 1897, död 1951.
måndag 4 februari 2019
kl 18:28:12
Alvar Outakka
Läs mer om Alvar Outakka